Dzień Dziecka na Zamku królewskim

Dzień Dziecka na Zamku Królewskim – dzieci jak królewny i królewicze

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza w Dzień Dziecka wszystkie dzieci do bezpłatnych dla nich tego dnia odwiedzin i skorzystania z licznych atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich.

Dla wszystkich dzieci w dniu 1 czerwca Zamek Królewski oferuje specjalną trasę zwiedzania, która ma pozwolić dzieciom „zanurzyć się w fascynującej historii tego wyjątkowego miejsca i poczuć jak prawdziwi królewicze i królewny”. Będzie okazja zobaczyć Apartament Wielki, czyli królewskie sale reprezentacyjne, oraz Apartament Królewski – pomieszczenia mieszkalne króla. Poza Pokojem Sypialnym, Garderobą i Gabinetem Króla oraz Salą Audiencjonalną na trasie zwiedzania znajdzie się również słynny Pokój Canaletta, w którym eksponowana jest kolekcja widoków Warszawy i okolic pędzla Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, nadwornego malarza króla Stanisława Augusta, a także Pokój Zielony oraz Pokój Żółty, w którym odbywały się słynne obiady czwartkowe. Pasjonaci historii będą mogli także zwiedzić Sale Sejmowe, w tym Salę Senatorską, w której uchwalono Konstytucję 3 maja.

Dzień Dziecka na Zamku i w Ogrodach Królewskich

Dzieci wchodzące do Zamku w Dzień Dziecka otrzymają druk edukacyjny w formie miniprzewodnika z zagadkami i opisem wybranych sal i obiektów z trasy zwiedzania oraz słodką niespodziankę. Bezpłatny wstęp tego dnia będzie obowiązywał dla wszystkich w wieku poniżej 18 lat w godzinach 10-18.

Oprócz bezpłatnego zwiedzania dla dzieci Zamek Królewski przygotował na ten dzień dodatkowe propozycje na rodzinne spędzenie czasu. W tzw. przestrzeni działań twórczych, zlokalizowanej koło ruchomych schodów prowadzących do ogrodów, najmłodsi będą mogli dać upust swojej kreatywności, biorąc udział w zajęciach artystycznych pod okiem edukatora. „Malowanie i rysowanie w królewskich murach to idealna okazja, by stworzyć małe dzieła sztuki, inspirowane wcześniejszą wycieczką po pięknych, historycznych wnętrzach” – zachęca Zamek.

Dodatkowo dla wszystkich rodzin z dziećmi otwarte będą Ogrody Królewskie, gdzie organizatorzy zadbają o dodatkowe atrakcje.

Anna Druś

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się