domy we Włoszech ceny

15 domów na sprzedaż, po 1 euro każdy, w malowniczej części Włoch

We włoskiej miejscowości Pratola Peligna w prowincji L’Aquila w regionie Abruzja wystawiono na sprzedaż 15 domów w cenie 1 euro każdy. To kolejna gmina we Włoszech, której władze oferują domy po symbolicznej cenie. Wiele z nich walczy w ten sposób z wyludnieniem.

Pratola Peligna to osada z czasów Cesarstwa Rzymskiego, która w XII wieku stała się miasteczkiem warownym. Władze miejscowości, zamieszkanej przez około 7 tys. osób, postanowiły przywrócić godny wygląd opustoszałemu historycznemu centrum.

Rozpoczął się tam już pierwszy etap projektu, w ramach którego wystawiono na sprzedaż 15 domów. W przyszłym roku dołączy do nich pięć następnych.

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mają dwa miesiące na podpisanie kontraktu z władzami, a potem pół roku na przedstawienie planu remontu, który należy przeprowadzić w ciągu czterech lat.

Jak powiadomiła agencja Ansa, chęć zakupu domu wyraziły już m.in. osoby z Danii i Argentyny. W ostatnich latach rośnie też zainteresowanie zakupem mieszkań i domów we Włoszech przez obywateli Ukrainy i oczywiście Polski.

Władze zapewniają, że nabywcom oferuje się zachęty i ulgi finansowe, dzięki którym możliwe będzie przeprowadzenie generalnego remontu na korzystnych warunkach.

Sylwia Wysocka/PAP/AJ

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się