pentagon

Pentagon przedstawił raport dotyczący ukrywania UFO przez rząd USA

Stany Zjednoczone Ameryki od dawna posądzane były o posiadanie dowodów na istnienie obcych statków kosmicznych lub o pracę nad inżynierią wsteczną technologii pozaziemskich. Pentagon przygotował raport dementujący te wszystkie doniesienia.

Ponad 60-stronicowy raport przygotowany przez Pentagon, został opublikowany 8 marca jednoznacznie zaprzecza wszelkim informacjom o autentycznych obserwacjach pojazdów pozaziemskich lub posiadaniu obcej technologii przez rząd Stanów Zjednoczonych, przecząc wszelkim popularnym teoriom spiskowym dotyczącym ukrywania przez władze USA kontaktów z kosmitami.

Raport został zlecony przez Kongres Stanów Zjednoczonych, który wymagał od Pentagonu przedstawienia ustawodawcom „pisemnego raportu wyszczególniającego historyczne zapisy rządu Stanów Zjednoczonych dotyczące niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych (UAP – unidentified anomalous phenomena)”, szerzej znanych jako UFO.

Biuro ds. Rozwiązywania Anomalii (AARO – All-domain Anomaly Resolution Office) Departamentu Obrony USA „nie znalazło żadnych dowodów” na to, że jakiekolwiek dochodzenie rządowe, badania akademickie lub oficjalny przegląd obserwacji „potwierdziły, że jakakolwiek obserwacja UAP potwierdzała istnienie technologii pozaziemskiej”.

Zamiast tego w raporcie Pentagonu zaznaczono, że: „wszystkie wysiłki śledcze, na wszystkich poziomach klasyfikacji, wykazały, że większość obserwacji była zwykłymi obiektami i zjawiskami oraz wynikiem błędnej identyfikacji dokonanymi przez obserwatorów”.

Ponad to w raporcie stwierdzono, że „nie znaleziono również empirycznych dowodów na twierdzenia, że rząd USA oraz prywatne firmy zajmowały się inżynierią wsteczną technologii pozaziemskich”.

Biuro ds. Rozwiązywania Anomalii stwierdziło w raporcie, że niedokładne twierdzenia dotyczące inżynierii wstecznej są „w dużej mierze wynikiem obiegowych doniesień od grupy osób, które uważają, że tak jest, pomimo braku jakichkolwiek dowodów”.

Przygotowując raport – pierwszy z dwóch tomów – AARO dokonało przeglądu amerykańskich wysiłków śledczych od 1945 roku, zbadało dane zebrane w archiwach, przeprowadziło ponad 25 wywiadów i współpracowało z urzędnikami wywiadu i obrony odpowiedzialnymi za nadzór nad programami kontrolowanego i specjalnego dostępu do przestrzeni powietrznej oraz technologii.

Sean Kirkpatrick, emerytowany szef AARO, przekazał Kongresowi Stanów Zjednocoznych, że w zeszłym roku nie zidentyfikował oznak aktywności kosmitów.

Jak stwierdziło w raporcie Biuro ds. Rozwiązywania Anomalii „jak dotąd nie znalazło żadnych wiarygodnych dowodów na aktywność pozaziemską, technologię spoza świata lub obiekty, które przeczą znanym prawom fizyki” – stwierdza Kirkpatrick.

Emil Gołoś

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się