Postaci francuskiej popkultury

Ulubione postaci Francuzów – najnowszy ranking Journal du Dimanche

Redakcja Journal du Dimanche opublikowała ranking ulubionych postaci Francuzów: piosenkarzy, aktorów, sportowców czy szefów kuchni. Jednym słowem: celebrytów i liderów opinii. Jedynym politykiem, który znalazł się wśród pierwszych 50 osób zestawienia, jest Jordan Bardella ze Zjednoczenia Narodowego.

Zgodnie z sondażem opublikowanym w „Journal du Dimanche” do ulubionych osobowości Francuzów należą głównie piosenkarze. W rankingu znaleźli się również szefowie kuchni, sportowcy i politycy.

Kolejny rok z rzędu Francuzi jako ulubioną postać wybrali piosenkarza Jeana-Jacques’a Goldmana. W pierwszej dziesiątce osobowości wybranych przez Francuzów znajdują się również piosenkarze Florent Pagny, Vianney, Soprano, Francis Cabrel, zespół Grand Corps Malade, kosmonauta Thomas Pesquet, aktorzy Omar Sy i Dany Boon oraz szef kuchni Philippe Etchebest. W gronie pierwszych 50 osób jest tylko jeden polityk: Jordan Bardella ze skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego (RN).

Wśród młodych Francuzów na pierwszym miejscu w rankingu plasuje się aktor Omar Sy, przed kosmonautą Thomasem Pesquetem i piłkarzami: Kylianem Mbappé, Antoine’em Griezmannem i Zinédine’em Zidane’em. Osoby starsze wybrały natomiast piosenkarzy: Jeana-Jacques’a Goldmana, Florenta Pagny, Francisa Cabrela i Vianneya, a także kosmonautę Thomasa Pesqueta.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni jako ulubioną postać wskazują Jeana-Jacques’a Goldmana. Oprócz piosenkarza w zestawieniu utworzonym przez mężczyzn znajdują się również: Thomas Pesquet, Omar Sy, Florent Pagny i Zinédine Zidane, a przez kobiety: Florent Pagny, Thomas Pesquet, Vianney i Omar Sy.

Francuzi o lewicowych poglądach politycznych jako ulubioną postać wybrali Omara Sy. W zestawieniu tej grupy znajdują się również Jean-Jacques Goldman, Thomas Pesquet, Francis Cabrel i Grand Corps Malade. Francuzi o prawicowych poglądach na pierwszym miejscu w rankingu plasują Jordana Bardellę. Za politykiem RN w ich zestawieniu znajdują się Jean-Jacques Goldman, Florent Pagny, piosenkarz Michel Sardou i aktor Dany Boon.

Wyborcy Zjednoczenia Narodowego na pierwsze miejsce w rankingu ulubionych postaci wybrali Jordana Bardellę. Elektorat RN w rankingu wskazuje również Jeana-Jacques’a Goldmana, Florenta Pagny, Marine Le Pen i szefa kuchni Philippe’a Etchebesta.

Coroczny ranking „Journal du Dimanche” : ulubione postaci Francuzów

Jordan Bardella nie tylko wyprzedza w rankingu ulubionych postaci Francuzów Marine Le Pen (znajdującą się na 61. miejscu), ale również został oceniony jako ulubiona postać przez ogół prawicowych Francuzów (elektorat UDI, Les Républicains, RN i Reconquête). Marine Le Pen w rankingu ogółu prawicowych Francuzów zajmuje 6. miejsce.

Oprac. Julia Mistewicz

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się