Teatr Muzyczny w Poznaniu Agnieszka Osiecka Apetyt na czereśnie
Fot. Krzysztof WÓJCIK/Forum

„Apetyt na czereśnie” Agnieszki Osieckiej premierą roku 2024 Teatru Muzycznego w Poznaniu

30 grudnia 2023, Rafał POGRZEBNY
Czas Wolny

„Apetyt na czereśnie”, kameralną komedię muzyczną Agnieszki Osieckiej z muzyką Macieja Małeckiego przygotowuje na początek kwietnia 2024 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu. W główne role wcielą się Katarzyna Tapek i Radosław Elis. Spektakl wyreżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz.

„Bardzo się cieszymy, że wiosną pokażemy widzom „Apetyt na czereśnie”. W głównych rolach widzowie zobaczą znanych i lubianych artystów naszego teatru, Radka Elisa i Kasię Tapek, którzy z całą pewnością sprawią, że ta urocza komedia muzyczna będzie nie tylko świetnie zaśpiewana, ale też doskonale zagrana. Po dwóch broadwayowskich premierach w 2023 roku, teraz sięgamy po twórczość Osieckiej, która przeżywa właśnie kolejny renesans” – mówi dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu Przemysław Kieliszewski.

Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu podkreślił, że spektakl przygotuje sprawdzona ekipa realizatorów: reżyser Grzegorz Chrapkiewicz, kierownik muzyczny Jakub Kraszewski, scenografka i kostiumografka Anna Chadaj oraz Paulina Andrzejewska-Damięcka która zajmie się ruchem scenicznym. Zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Muzycznego w Poznaniu Łukasz Brzeziński zauważył, że w obsadzie znaleźli się aktorzy mający spore doświadczenie w pracy w teatrach dramatycznych, ale przede wszystkim w muzycznych.

„To na pewno odzwierciedli się w dość trudnym zadaniu dla artysty scenicznego, jakim jest zbudowanie kilkunastu postaci w trakcie jednego spektaklu. Poetyckość twórczości Agnieszki Osieckiej pozostanie niezmiennie i ponadczasowo nastrojowa, łącząc się ze współczesnym językiem gry aktorskiej i sztuki reżyserskiej. Intymność i kameralność, która jest tak charakterystyczna dla spektakli dwuosobowych pozwoli na przeżycie rozterek, rozdarć emocjonalnych, ale także chwil komediowych i rozrywkowych zarówno aktorom na scenie jak i widzom na widowni” – powiedział Łukasz Brzeziński.

Teatr Muzyczny w Poznaniu nie będzie jedynym miejscem, w którym będziemy mogli zobaczyć ten spektakl. Zagrany zostanie także premierowo między 7 a 14 kwietnia w miejscowościach powiatu poznańskiego, między innymi w Komornikach, Koziegłowach, w Dworze Skrzynki i w Rokietnicy.

Rafał Pogrzebny/PAP/AJ

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.03.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się