Tetris

Pierwszy człowiek doszedł do kill screen, ekranu końca gry Tetris

W dynamicznym świecie gier wideo, Willis Gibson, przedstawiający się w świecie gier jako Blue Scuti, osiągnął coś niezwykłego – jako pierwszy człowiek przeszedł cały Tetris, docierając do kill screen, ekranu końca gry, dotąd osiągalnego tylko przez sztuczną inteligencję. To wydarzenie, zmieniające oblicze branży gier, świadczy o niezwykłych ludzkich zdolnościach i determinacji.

Willis Gibson, 13-latek z Oklahomy, to zapalony gracz komputerowy, biorący udział w wielu zawodach. Jego ścieżka do tego imponującego wyczynu była długa i wypełniona niezliczonymi godzinami ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności. W Tetris, grze, która od dekad jest częścią kulturowego pejzażu rozrywki cyfrowej, gracze muszą obracać i układać spadające klocki w różnych kształtach, by tworzyć linie i tym samym oczyścić pole gry.

W grudniu 2023, grając na poziomie 157, Willis ustawił klocek w taki sposób, że spowodował zniknięcie linii i zablokowanie gry. To zdarzenie, transmitowane na żywo, wzbudziło ogromne poruszenie w społeczności Tetrisa. Nagranie z jego partii, trwające ponad 40 minut, zostało opublikowane na YouTube.

Tryumf Willisa został gorąco przyjęty przez społeczność gamingową. Justin Yu, znany jako fractal161 i Mistrz Świata w Tetrisie, podczas swojej transmisji na żywo entuzjastycznie ogłaszał „On to zrobił, on to zrobił!”. Maya Rogers, dyrektor generalna Tetris, przyłączyła się do gratulacji, podkreślając, że osiągnięcie Willisa jest czymś niezwykłym na progu 40. rocznicy powstania gry w 2024 roku.

Tetris, stworzony przez radzieckiego programistę, jest prostą, ale intensywnie wciągającą grą. Przez lata sądzono, że poziom 29 to koniec gry, moment, w którym klocki spadają za szybko dla ludzkiej reakcji. Jednak dzięki innowacjom i rozwojowi w społeczności Tetrisa, te bariery zostały przełamane, wykraczając poza ograniczenia pierwotnego kodu gry.

Sukces Willisa Gibsona nie tylko przekracza ludzkie możliwości w grach wideo, ale także motywuje gamingową społeczność do dalszego przekraczania granic w innych tytułach. Jego zwycięstwo udowadnia, że z determinacją i praktyką, ludzie są w stanie osiągnąć rzeczy uznawane wcześniej za nierealne.

Historia Willisa Gibsona i jego triumfu w Tetris to nie tylko niezwykła opowieść o grze wideo. Jest to przede wszystkim przypomnienie o mocy ludzkiej wytrwałości, umiejętności i pasji. W erze, gdzie technologia i sztuczna inteligencja osiągają nowe szczyty, ludzkie osiągnięcia nadal inspirują i fascynują, przypominając o nieograniczonych możliwościach ludzkiego umysłu i ducha.

Szymon Ślubowski

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.03.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się