Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych

Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. W programie „Wilczyca” i „Killer”

Pomiędzy 19 a 25 kwietnia odbędzie się Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych – w trakcie tego wydarzenia odbędą się specjalne seanse filmowe, spacery oraz warsztaty.

Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych otworzy seans filmu „Wilczyca” w kinie Luna. Po nim odbędzie się dyskusja poświęcona polskiemu kinu gatunkowemu. Na sobotę zaplanowano przedpremierowy pokaz bajki „Kicia Kocia w przedszkolu”, a na popołudnie spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami lokacji do filmu „Warszawa”.

Z kolei 22 kwietnia młodzież szkolna będzie uczestniczyła w warsztatach pisania bloga, a fani „Kilera” Juliusza Machulskiego będą mieli okazję spotkać się z Janem Englertem i Katarzyną Figurą. 25 kwietnia, na zakończenie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w kinie Elektronik – seans filmu „Bestia” z muzyką na żywo. Z pełnym programem Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych można się zapoznać na stronie „Stowarzyszenia Kin Studyjnych„.

„W Warszawie jest łącznie 14 kin studyjnych. W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych biorą udział wszystkie warszawskie kina studyjne, czyli: Atlantic, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Na Boku, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Świt, U-jazdowski i Wisła” – poinformował stołeczny ratusz.

W każdym z nich zaplanowano pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę. Zobaczyć będzie można ponadczasową klasykę, kroniki filmowe, teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje, w tym filmy dla dzieci. Część wydarzeń jest całkowicie bezpłatna, pozostałe w przystępnych cenach.

„Kina studyjne od lat wpisują się w filmowe tradycje Warszawy, łącząc w sobie doświadczenie i nowoczesność. W klimatycznych salach można zobaczyć filmową klasykę w świetnej jakości, ale i najnowsze artystyczne produkcje z całego świata. Po seansach często odbywają się rozmowy o kinie ze specjalistami, twórcami i ludźmi kultury” – podkreślił stołeczny ratusz. 

PAP/MJ

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się