Andrzej Duda w Davos 2024

Z kim spotka się Andrzej Duda w Davos?

Kancelaria Prezydenta RP ujawniła notatkę w sprawie udziału prezydenta Andrzeja Dudy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta RP, w dniach 16-18 stycznia 2024 roku (wtorek-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym (World Economic Forum) w Davos (Szwajcaria).

I tak we wtorek 16 stycznia o 10.45 przewidziane jest spotkanie Prezydenta RP z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kongresowym Światowego Forum Ekonomicznego.

Tego samego dnia o 15.30 zaplanowano spotkanie Andrzeja Dudy w Davos z Prezesem Japońskiego Banku Współpracy Międzynarodowej Nobumitsu Hayashi. Pół godziny później Prezydent RP weźmie udział w dyskusji “Foreign Direct Investment in Central and Eastern Europe: Risks and Opportunities” w Domu Trójmorza, podczas którego przewidywane jest wystąpienie Andrzeja Dudy. Zapis tego wystąpienia opublikuje polski miesięcznik „Wszystko co Najważniejsze”.

We wtorek 16 stycznia o 18.30 przewidziany jest udział Prezydenta RP w otwarciu wystawy nt. rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie w Domu Ukrainy. Przewidziane jest tam także wystąpienie Andrzeja Dudy.

Później, o 19.50, Prezydent RP Andrzej Duda w Davos weźmie udział w obiedzie wydawanym przez Założyciela i Prezesa Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba z Małżonką.

W środę 17 stycznia wizyta Andrzeja Dudy w Davos na Forum Ekonomicznym rozpocznie się od udziału w dyskusji „Defending Europe’s United Front” (Kurpark Village, Aspen 3). Również zapis z tej dyskusji zostanie udostępniony czytelnikom „Wszystko co Najważniejsze”. O godz. 10.30 przewidziane jest spotkanie Prezydenta RP ze Starszym Wiceprezesem VISA Robertem Thomsonem oraz Szefem Polityki Globalnej VISA Toddem Foxem, o godz. 11.05 zaplanowano spotkanie Andrzeja Dudy  z Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Vĕrą Jurovą. Następnie o godz. 12.00 Prezydent RP weźmie udział w nieformalnym spotkaniu przywódców światowej gospodarki (IGWEL): “Restoring Faith in the Global System“.

O godz. 14.15 przewidziano udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Prezydenta Republiki Litewskiej Gitanasa Nausėdy, Prezydenta Republiki Łotewskiej Edgarsa Rinkēvičsa oraz Premiera Republiki Chorwacji Andreja Plenkovića w debacie wysokiego szczebla: “The Imperatives and Challenges of European Connectivity in Global Turbulent Times”. Debata odbędzie się w Domu Trójmorza. W tym samym miejscu na godz. 15.35 zaplanowano spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Republiki Litewskiej, Prezydentem Republiki Łotewskiej oraz Premierem Republiki Chorwacji.

O 18.45 zaplanowano w Centrum Kongresowym Światowego Forum Ekonomicznego spotkanie Andrzeja Dudy z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem.

W czwartek 18 stycznia 2024 r. program udziału Andrzeja Dudy w Davos rozpoczyna się o 7.30 od udziału w Davos Ukrainian Breakfast (Hotel Morosani Schweizerhof). Na godz. 15.00 zaplanowano spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Violą Amherd, zaś na godz. 16.15  spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Premierem Republiki Mołdawii Dorinem Receanem. Kolejnym spotkaniem jest zaplanowane na godz. 17.00 spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydentem Republiki Singapuru Tharmanem Shanmugaratnamem.

Dzień zakończy udział Prezydenta RP o godz. 18.15 w dyskusji „NATO and the Future of Deterrence and Defense on Europe’s Eastern Front”. Także i ta dyskusja zostanie udostępniona czytelnikom „Wszystko co Najważniejsze”.

Arkadiusz Jordan

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się