Piłkarski tydzień. 9 czerwca – 15 czerwca
Fot. Granada, CC BY-SA 4.0, Wikimedia / belka: GNN.

Piłkarski tydzień. Najciekawsze mecze w dniach 9-15 czerwca

Piłkarski tydzień to kącik dla miłośników piłki nożnej oraz dla każdego, kto ma ochotę od czasu do czasu obejrzeć dobry mecz. Na co zwrócić uwagę w dniach 9 czerwca – 15 czerwca?

Informujemy o najciekawszych spotkaniach, które odbędą się w nadchodzącym tygodniu w piłce klubowej oraz reprezentacyjnej – od mundialu, przez Ligę Mistrzów, po Ekstraklasę. Nie zabraknie również wiadomości o piłce nożnej kobiet oraz meczach młodzieżowych drużyn reprezentacji Polski. Co warto obejrzeć? Czego nie przegapić? Przedstawiamy listę przygotowaną przez redakcję „Gazety na Niedzielę”.

Niedziela 9 czerwca:

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Meksyk – Brazylia, godz. 02:30

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Włochy – Bośnia i Hercegowina, godz. 20:45

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Słowacja – Walia, godz. 20:45

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Francja – Kanada, godz. 20:45

EURO 2024 rusza 14 czerwca. Nieznacznie później, bo 21 czerwca, startuje Copa America. To ostatnie chwile na przygotowania do obu turniejów, dlatego w nadchodzących dniach kibice z całego świata będą świadkami serii międzynarodowych meczów towarzyskich. W niedzielę 9 czerwca zagrają czołowe reprezentacje europejskie: Włochy (z Bośnią i Hercegowiną) oraz Francja (z Kanadą), a także dwie drużyny narodowe, które dobrze zna każdy obserwator Mistrzostw Świata: Meksyk i Brazylia. Ciekawym starciem ekip na zbliżonym poziomie będzie również mecz Słowacji z Walią. 

Poniedziałek 10 czerwca: 

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Argentyna – Ekwador, godz. 01:00

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Holandia – Islandia, godz. 20:45

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Polska – Turcja, godz. 20:45

W poniedziałek odbędzie się kilka ciekawych spotkań, z których bez wątpienia najbardziej emocjonującym dla polskiego kibica będzie mecz Polski z Turcją. Ekipa Michała Probierza przygotowuje się do rywalizacji w bardzo trudnej grupie podczas EURO 2024. Spotkanie z Turkami może być dobrym przetarciem przed startem imprezy oraz okazją do przetestowania nowych rozwiązań taktycznych. Tego dnia swój mecz rozegrają również Holendrzy, czyli grupowi rywale Polaków. Poza Europą warto zwrócić uwagę na spotkanie obecnych mistrzów świata z Ekwadorem. Obie drużyny przygotowują się do nadchodzącego Copa America. Argentyńczycy na czele z Leo Messim w ostatnich latach niemal nigdy nie przegrywają. Czy tak będzie również tym razem?

Wtorek 11 czerwca:

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Mołdawia – Ukraina, godz. 18:00

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Portugalia – Irlandia, godz. 20:45

W najciekawszych meczach międzynarodowych, które odbędą się we wtorek 11 czerwca, swoje siły przed EURO 2024 przetestują Portugalczycy i Ukraińcy. Obie reprezentacje liczą na wyjście z grupy podczas turnieju. W obu przypadkach będzie to ostatni sprawdzian przed startem imprezy.

Środa 12 czerwca:

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Chile – Paragwaj, godz. 02:00

Mecz Chile z Paragwajem to jedno ze spotkań, które pełnią rolę przygotowawczą przed Copa America. Obie reprezentacje znają się bardzo dobrze. Ostatnim razem mierzyły się z sobą w listopadzie 2023 r. w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2026. Wówczas padł wynik 0:0. Co ciekawe, remisem zakończyła się także rywalizacja na czerwone kartki. Po jednej obejrzeli piłkarze zarówno Chile, jak i Paragwaju. 

Czwartek 13 czerwca:

Międzynarodowe mecze towarzyskie: USA – Brazylia, godz. 01:00

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Ekwador – Boliwia, godz. 02:30

Dla nocnych marków spragnionych piłkarskich emocji, chcących dla odmiany obejrzeć mecze reprezentacji spoza Europy, idealną okazją do rozpoczęcia czwartkowej doby będą spotkania Stanów Zjednoczonych z Brazylią oraz Ekwadoru z Boliwią. Oba można potraktować jako przedsmak zbliżającego się Copa America. 

Piątek 14 czerwca:

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024: Niemcy – Szkocja, godz. 21:00

W ten piątek rusza EURO 2024. Zmagania podczas tegorocznej imprezy rozpoczną się od meczu otwarcia między Niemcami (gospodarzem) a Szkocją. Reprezentacja Niemiec jest ostatnio na fali wznoszącej. Jej kluczowi zawodnicy są w znakomitej formie, w czym prym wiodą dwaj zawodnicy Realu Madryt: Toni Kroos i Antonio Rüdiger. Gospodarze są zdecydowanym faworytem, ale Szkocja na pewno postawi im twarde warunki. Grupowymi rywalami Niemiec i Szkocji są Węgry i Szwajcaria. Szkoci mogą marzyć o awansie, dlatego nawet w meczu z wyżej notowanymi Niemcami, zawalczą o dobry wynik. 

Sobota 15 czerwca: 

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Argentyna – Gwatemala, godz. 02:00

Międzynarodowe mecze towarzyskie: Kolumbia – Boliwia, godz. 23:00

W sobotę 15 czerwca będzie kolejna okazja, żeby obejrzeć w akcji mistrzów świata. Tym razem zmierzą się z Gwatemalą, co może oznaczać, że obejrzymy sporo bramek. W innym meczu tego dnia Kolumbia zagra z Boliwią. Obie ekipy jadą na zbliżające się Copa America, wobec czego w nadchodzącym starciu będą chciały przetestować swoje możliwości na tle nieprzeciętnego rywala. 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024: Węgry – Szwajcaria, godz. 15:00

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024: Hiszpania – Chorwacja, godz. 18:00

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024: Włochy – Albania, godz. 21:00

Drugi dzień EURO 2024 zapowiada się niezwykle emocjonująco. W grupie A Węgry zmierzą się ze Szwajcarią, która stawiana jest w roli faworyta do zajęcia drugiego miejsca w grupie. W grupie B czeka nas hitowe starcie Hiszpanii z Chorwacją. Trudno wskazać faworyta tego spotkania, ponieważ obie ekipy mają w swoich szeregach piłkarzy, mogących rozstrzygnąć losy widowiska. W ostatnim z sobotnich meczów Włochy zmierzą się z Albanią. Obecni mistrzowie Europy będą chcieli zacząć imprezę z wysokiego C, natomiast Albańczycy, jeśli chcą zachować szanse na awans, muszą w tym spotkaniu powalczyć przynajmniej o 1 punkt. 

Patryk Palka

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się