wybory prezydenckie 2025 Rafał Trzaskowski Mateusz Morawiecki najnowsze sondaże

Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów prezydenckich – najnowszy sondaż

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższych dniach, do drugiej tury weszliby Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski. Bardzo dużą stratę do liderów odnotował do niedawna bardzo popularny Szymon Hołownia – wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego IPSOS. Pozostali – właściwie się nie liczą.

Pracownia IPSOS zadała respondentom pytanie: „Na jakiego kandydata zagłosował(a)by Pan/i w pierwszej turze wyborów prezydenckich, jeśli lista byłaby następująca?”. Na dwóch pierwszych miejscach, tuż obok siebie, znaleźli się Rafał Trzaskowski (26%) i Mateusz Morawiecki (25%). Daleko za nimi znaleźli się się Szymon Hołownia (16%) oraz Krzysztof Bosak (10%).

IPSOS sprawdził także szanse prezydenckie Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, w którym to wypadku nie są one zbyt wielkie – 4%, oraz dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego – 3%.

W badaniu tym 7 proc. badanych zadeklarowało, że nie wie, czy wybory prezydenckie są dla nich interesujące i czy w ogóle weźmie w nich udział, a 9 proc. jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głos. 1 proc. odmówiło odpowiedzi na pytania sondażowni.

Sondaż IPSOS dla OKO.press i TOK FM zrealizowany został metodą mixed mode (CATI i CAWI) 22-26 lutego 2024 r. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków, N=1000.

Delfina Al Shehabi/PAP/AJ

SUBSKRYBUJ „GAZETĘ NA NIEDZIELĘ” Oferta ograniczona: subskrypcja bezpłatna do 31.08.2024.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach użytkowych oraz do monitorowania ruchu. Przeczytaj regulamin serwisu.

Zgadzam się